RAJD ROZPOCZNIE SIĘ ZA:

AKTUALNOŚCI

43 Rajd Podlaski za nami

Dziś odbył się 43. Rajd Podlaski, będący 3. rundą STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2024 (STAG SMB) oraz 4. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego 2024 (RSMOB). Na starcie stanęło 45 załóg, które walczyły o zwycięstwo  na 11 próbach specjalnych o łącznej długości 25 kilometrów, zlokalizowanych w Białymstoku oraz Łapach.

Start i trasy

Rampa startowa została rozstawiona w centrum Białegostoku na Placu Jana Pawła II i niczym nie różniła się od tej, która w ubiegłych latach rozpoczynała zmagania  podczas Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Każda załoga przejeżdżająca przez rampę dzieliła się swoim nastrojem z Adamem Kornackim, znanym dziennikarzem motoryzacyjnym,  który poprowadził dzisiejszą ceremonię. Nastroje były wyśmienite, a auta świetnie zaprezentowane i  przygotowane do rywalizacji.

Pierwsza próba odbyła się na terenach WSAP, a następnie załogi ruszyły na próbę Eastrent przy Zespole Szkół Rolniczych. Kolejna próba została zlokalizowana na Lotnisku Krywlany – Ołtarz. Następnie zawodnicy przenieśli się do Łap, gdzie zmierzyli się z odcinkami „Agrocentrum” i „Cukrownia”, pokonując je dwukrotnie. Po powrocie do Białegostoku, załogi wystartowały na próbie w Miasteczku Ruchu Drogowego na ulicy Kawaleryjskiej. Następnie działo się w samym centrum miasta. Dziś każdy kibic oraz zawodnik czekał na tę próbę : NZS. W centrum miasta, przy zamkniętych drogach, publika po brzegi zapełniła wzgórze na NZS, skąd bezapelacyjnie miała możliwość  podziwiania  prawdziwych  popisów jazdy na śliskiej kostce. Zmagania w tym miejscu relacjonował publiczności na żywo Krystian Plato.

Niespodzianki i atrakcje

Dla publiczności przygotowano niespodziankę – osoby, które wykazały się sprytem, miały szansę wygrać przejazdy na prawym fotelu u boku Mistrza RSMP w klasie 4R2 Krzysztofa Nazaruka oraz Kamila Pietraszko, wielokrotnego Mistrza w Rally Crossie w klasie RWD CUP. Atrakcje towarzyszyły przez cały dzień naszej imprezie na Placu JP II,  gdzie można było oglądać rally crossowe auta, retro gokarty czy najnowsze i najmocniejsze modele Toyoty.

Zakończenie i wręczenie nagród

Na koniec rajdu, podczas ceremonii wręczenia pucharów w klasyfikacji generalnej, posypało się konfetti i polały się szampany. Uroczystość uświetniła obecność Marszałka Województwa Podlaskiego Łukasza Prokoryma, Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Frankowskiego oraz Katarzyny Rutkowskiej, Wiceprezes Zarządu AC, producenta marki Stag Autogas.

Laureaci 43. Rajdu Podlaskiego

Poznajmy tych, którzy dziś wracają do domu z pucharami. Zwróćcie uwagę na pierwsze i drugie miejsce, to zdecydowanie była zacięta, nerwowa, i do samego końca rywalizacja na najwyższym poziomie. Załogi dzieli od siebie zaledwie 0.8 sekundy, kolejne 3 miejsce to różnica 20 sek.

Klasyfikacja Generalna:

1 Czepiel Wojciech, Anna Biała     

2 Wowtoniuk Marcin, Supiński Adam

3 Pakosiński Wojciech, Mikiewicz Adrian

K4

1 Czepiel Wojciech, Anna Biała     

2 Wowtoniuk Marcin, Supiński Adam

3 Pakosiński Wojciech, Mikiewicz Adrian

K3

1 Sikorski Krzysztof, Koronkiewicz Daniela

2 Gniedziejko Fabian, Gniedziejko Damian

3 Wysocki Grzegorz, Franckowiak

K2

1 Walewski Bartosz, Lul Mateusz

2 Szewczul Krzysztof, Mirończuk Mateusz

3 Suchododolski Adam, Wysocki Grzegorz

K1

1 Fifielski Mateusz, Kolosa Agnieszka

2 Rybak Maciej , Karbowski Mariusz

3 Zagon Wiesław, Leszek Janusz

2WD

1 Miezian Michał, Gryc Kamil

2 Pezowicz Piotr, Piwko Dawid

3 Struk Łukasz, Ragiel Dominik

Gość  

1 Dziewiątkowski Marcin, Kraczko Tomasz

Podsumowanie

Rajd Podlaski zakończył się sukcesem, dostarczając uczestnikom i kibicom mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń. Było warto przygotować KJS na najwyższym poziomie. Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom, zawodnikom i kibicom za uczestnictwo i wsparcie. Do zobaczenia na kolejnych rundach!

Sponsorzy i partnerzy rajdu:

Sponsor Tytularny: Województwo Podlaskie

Partner Główny: Miasto Białystok

Sponsor Główny: Stag Auto Gas

Partner Flotowy: East Rent

Partner Techniczny: Toyota Auto Park Białystok oraz Bartnicki Znaki Drogowe

Partnerzy Rajdu: Miasto Łapy, Agrocentrum, Lider, Krajowa Grupa Spożywcza oraz PZM Białystok

Organizator: Automobilklub Białystok

Follow us

FACEBOOK

YOUTUBE

#GALERIA

Bialystok
16°
Cloudy
23h0h1h2h
14°C
13°C
12°C
11°C
ThuFriSatSunMon
22/10°C
26/15°C
24/13°C
21/12°C
22/12°C
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych