grafika-zapowiadajaca-rajd-podlaski-2017-3
36. edycja Rajdu Podlaskiego już w maju! Po raz kolejny Rajd Podlaski otworzy sezon Szuter Cup – Szutrowy Puchar 2017. Majowa inauguracyjna runda cyklu wraca na ulice Białegostoku. Imprezę otworzy efektowna prezentacja załóg i start z centrum miasta. Będzie sporo niespodzianek dla kibiców i zawodników.
Tegoroczna Rajdu Podlaskiego to największa impreza Automobilklubu Podlaskiego w tym sezonie. 20 maja załogi zaprezentują się kibicom na centralnym placu Białegostoku, by stamtąd ruszyć w 52 kilometrową trasę odcinków specjalnych umiejscowionych na terenach dwóch gmin powiatu białostockiego – Juchnowiec Kościelny i Gródek.
Majowy Rajd będzie miał w sobie powiew nowości. Nie tylko pod względem tras i atrakcji dla kibiców, ale przede wszystkim niespodzianek dla startujących załóg, które przygotował Automobilklub Podlaski. Natomiast sympatycy podlaskich szutrów będą mieli możliwość śledzenia wyników on-line oraz korzystania ze specjalnej strefy kibica pierwszego dnia rajdu, a każdy odcinek specjalny będzie miał wyznaczone specjalne punkty widokowe, co jeszcze bardziej uatrakcyjni śledzenie rywalizacji.
– W tym roku chcemy efektownie rozpocząć Szuter Cup – mówi Piotr Bagniuk, dyrektor 36. Rajdu Podlaskiego. – Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na trasy w dwóch zaprzyjaźnionych z nami gmin, Juchnowca Kościelnego i Gródka, gdzie już ścigaliśmy się w poprzednich latach. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa nie tylko z powodu znakomitych odcinków specjalnych, słynnych podlaskich szutrów, ale przede wszystkim niespodzianek, które szykujemy.
Rajd Podlaski przywita uczestników wydarzenia dwoma OS-ami w Niewodnicy Nargilewskiej-Kolonia, by później rywalizacja przeniosła się na sześć wymagających odcinków w gródeckich Łużanach, Zubrach i Straszewie. W sumie załogi czeka osiem OS-ów, co ma przyciągnąć kierowców na trasę.

– Nie tylko tym chcemy ich przyciągnąć – przekonuje Bagniuk. – W planach mamy również szkolenie rajdowe zawodników, które poprowadzi niezwykle doświadczony gość, mający za sobą wielokrotny udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski pilot. Szkolenie odbędzie się w dniu poprzedzającym start (piątek, 19 maja – red.) i z pewnością będzie atrakcyjnym punktem naszego programu. Serdecznie na nie zapraszam kierowców i pilotów, bo warto. Poza tym szykujemy atrakcje dla wiernych sympatyków podlaskich szutrów. Przygotowaliśmy punkty widokowe dla kibiców, strefę oraz platformę wyników, które będzie można śledzić na żywo.

Warto wspomnieć, że sponsorem strategicznym Rajdu Podlaskiego jest w tym roku doskonale znana w środowisku rajdowym firma Rak-Bud od lat wspierająca wszelkie inicjatywy Automobilklubu z Podlasia. Dzięki zaangażowaniu sponsorów i partnerów wydarzenia organizatorzy chcą jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę, by inauguracyjna runda Szuter Cup zapisała się nie tylko w pamięci kibiców, ale również w kolejnych latach przyciągnęła do Białegostoku jeszcze więcej uczestników.
Start 36. edycji Rajdu Podlaskiego 20 maja 2017 o godz. 17.00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie w oficjalnym serwisie rajdu na rajdpodlaski.pl oraz w mediach społecznościowych wydarzenia. Zgłoszenia dla załóg na platformie PZM Inside.

Rajd Podlaski wraca na szutry!