RAJD ROZPOCZNIE SIĘ ZA:

AKTUALNOŚCI

Międzynarodowo na Podlasiu

Już w Maju, na gościnnych terenach Podlasia organizujemy 41. Rajd Podlaski, który znalazł się w tegorocznym kalendarzu krajowego czempionatu – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Reguła jednak została poszerzona  i we współpracy z sąsiadami z LITWY – Rajd Podlaski będzie również I rundą LARC. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Litwy, podobnie jak u nas mają na celu wyłonienie mistrza kraju.

Zawody organizowane są przez LASF od 1990 roku. Sezon 2022 składa się z 6 rund z których pierwsza odbędzie w Polsce wyjaśnia Darius Šileikis  Przewodniczący Komitetu Rajdu

LASF :

– 41. Rajd Podlaski to impreza otwierająca w tym roku Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Litwy (LARC). Ponad pół roku technicy zespołów przygotowywali swoje samochody. Załogi nie mogą się już doczekać „uderzenia” szybkich odcinków specjalnych. Mam nadzieję, że w Rajdzie Podlaskim wystartuje duża liczba załóg, która będzie walczyć o każdą sekundę. Mam też nadzieję, że przyjedzie wiele litewskich ekip oraz że tysiące litewskich kibiców rajdowych będzie mogło cieszyć się z tego co pokażą załogi. Dziękuję organizatorom i życzę sprawnego przygotowania i  ogromnej rajdowej fiesty . Życzę też ekscytujących emocji załogom i kibicom – Darius Šileikis Przewodniczący Komitetu Rajdu LASF

 Popularność rajdów na Litwie z roku na rok jest coraz większa, a w ostatnich latach zawody  gromadziły około  stu załóg na każdej z imprez.

Kierowcy rajdowi reprezentujący Litwę to wiele znanych nazwisk. To rywalizujący najszybszymi samochodami ubiegłoroczni mistrzowie Litwy: Vaidotas Žala (Skoda Fabia R5), równie szybki Martynas Samsonas (Ford Fiesta N5+ ), Dominykas Butvilas (Skoda Fabia R5), Vladas Jurkevičius (Skoda Fabia R5) i Valeriy Gorban ( Mini John Cooper Works WRC), ten ostatni jest mistrzem LARC 2021.

Warto również  wspomnieć o zeszłorocznym  Rajdzie -Zemaitija, kiedy wystartowało aż 38 załóg z Polski, które pojechały naprawdę imponujące zawody dla kibiców.

Follow us

FACEBOOK

YOUTUBE

#GALERIA

Bialystok
Cloudy
14h15h16h17h
0°C
0°C
-1°C
-1°C
WedThuFriSatSun
1/-4°C
-2/-8°C
-3/-5°C
-2/-4°C
-1/-4°C
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych