37rajd_podlaskiSerdecznie zapraszamy w dniach 26-27 maja 2018r. na organizowany przez Automobilklub Podlaski 37. Rajd Podlaski – 1. Rundę Szuter Cup-Szutrowy Puchar 2018. Inauguracyjne zawody cyklu poprowadzone będą na terenie powiatu białostockiego w Gminach Gródek, Michałowo oraz Juchnowiec Kościelny. Ze względu na niedzielną, dużą imprezę rowerową oraz uroczystości kościoła prawosławnego, tym razem to sobota będzie głównym dniem rajdu. I tak 26 maja po części administracyjnej oraz zapoznaniu z trasą, przewidziane są trzy odcinki specjalne przejeżdżane dwukrotnie. Dobrze już znane Straszewo, Zubry oraz nowy odcinek Glejsk. W niedzielę 27 maja zawodnicy będą mieli dwukrotnie do pokonania również dobrze znany z poprzednich edycji rajdu, ale w części zmieniony, OS Niewodnica Nargilewska-Kolonia. Ceremonia mety odbędzie się ponownie na styku Rynku Kościuszki i Placu Jana Pawła II w Białymstoku.
Zawodników zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem uzupełniającym oraz Harmonogramem czasowym rajdu.
Zgłoszenia będą przyjmowane przez platformę Inside PZM do 21 maja, do godziny 24.00.
Przy rajdzie okręgowym przeprowadzona zostanie również impreza rangi SKJS na trasie trzech spośród czterech odcinków specjalnych 37. Rajdu Podlaskiego (2×2 – sobota i 2×1 – niedziela). Regulamin uzupełniający oraz Harmonogram czasowy SKJS zostanie opublikowany w piątek 4 maja 2018r.
W tym miejscu chcemy też przekazać, że głównym sponsorem 37. Rajdu Podlaskiego została białostocka Spółka AC S.A. największa w Polsce firma z segmentu instalacji gazowych, właściciela marki STAG. Dziękujemy za zaufanie.
Wszystkich sympatyków sportu samochodowego zapraszamy do częstego odwiedzania strony rajdu oraz profilu Rajdu Podlaskiego na portalu facebook, gdzie sukcesywnie będziemy informowali o szczegółach imprezy. Zapraszamy również do kibicowania przy trasie rajdu, koniecznie przestrzegając poleceń służb porządkowych (tzw. SAFETY).Wierzymy, że szybkie i zróżnicowane szutrowe odcinki specjalne Rajdu Podlaskiego, tak często chwalone przez samych zawodników, ponownie będą areną pasjonującej rywalizacji do ostatnich metrów rajdu. Oczywiście w duchu fair play.

Czas na podlaskie szutry!