1. Rajd Podlaski co prawda skończył się kilka godzin temu, ale my nadal go przeżywamy. Co to były za emocje, co to była za pogoda no i oczywiście co to był za rajd!

Pierwsza impreza szutrowa tego roku na ziemi podlaskiej została rozdzielona na dwa dni. Pierwszego dnia załogi przeszły przez Odbiór Administracyjny, Badanie Kontrolne oraz Zapoznanie z trasą. Zwieńczeniem dnia była uroczysta Inauguracja startu rajdu. Drugi dzień obfitował w rajdowe emocje. Od samego rana dzień zawodników był wypełniony OS-ami. Organizator przewidział 8 OS-ów dla załóg RO i 6 OS-ów dla Super KJS. Załogi przejechały w sumie odcinki znajdujące się w gminie Gródek i Juchnowiec Kościelny. Pogoda płatała figle na zmianę był deszcz, wychodziło słońce. Jak to w tym sporcie bywa nie odbyło się bez przygód i niestety kilka załóg nie ukończyło rajdu. Zwieńczeniem 38. Rajdu Podlaskiego była uroczysta Ceremonia Mety rajdu wraz z wręczeniem nagród zawodnikom. Poniżej przedstawiamy wyniki dzisiejszego starcia załóg:

Klasyfikacja Generalna Super KJS:

  1. T. Prokorym/ M. Majewski (Subaru Impreza)
  2. F. Kamieński/ I. Lewandowska (Subaru Impreza STI)
  3.  Ł. Kowalski/S. Jędrzejczyk – Kowalska (Subaru Justy Proto)

 

Klasyfikacja Generalna RO:

  1. R. Perkowski/ R. Dąbkowski (Renault Clio Sport)
  2. K. Nazaruk/ A. Kędzierski (Seat Ibiza)
  3. B. Jankowski/ M. Kaczmarek (BMW 318 iS)

 

Klasyfikacja GOŚĆ:

  1. Z. Staniszewski/S. Rozwadowski (Ford Fiesta R5)
  2. M. Stolarski/B. Dzienis (Mitsubishi Lancer EVO IX)
  3. R. Typa/S. Wach (Renault Clio)

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na rajdzie- zawodnikom i osobo, które obsadzały punkty, również partnerom, bez których rajd by się nie odbył. Mamy nadzieję, że do zobaczenia już wkrótce we wrześniu na 2. Rajdzie Sokólskim!

 

Partnerzy rajdu:

SamaszAutogas ALEX, Kitcar Serwis, Pol-KruszZnaki Drogowe Bartnicki,  IDriveX- CodeMoto- DuchBogdański Invest MediaBogdański BilardFat Design, światreklamy, Starostwo Powiatu Białostockiego, Gmina Gródek, Gmina Juchnowiec, MobilerentPolskie Radio BiałystokBialystokonline.plTVP3 BiałystokGazeta Współczesnarajdy24.plRMF MAXXX

38. Rajd Podlaski – podsumowanie