Inauguracja cyklu Szuter Cup – Szutrowy Puchar 2018 za nami. Zwycięzcami 37. Rajdu Podlaskiego zostali Wiesław Zagon i Marek Zakrzewski (A.Podlaski) na Renault Clio Sport. Wyprzedzili oni o 1:22s drugą na mecie załogę Łukasz Grzywna i Andrzej Poniewierka (OKR) na Opel Corsa A GSi. Podium uzupełnili Marcin Dziewiątkowski z Tomaszem Kraczko (A.Podlaski) jadący Oplem Astra GSi. Klasa OPEN to zwycięstwo Bartosza Grygorowicza i Dawida Barańskiego na Subaru Impreza. W klasie GOŚĆ tryumfował Krzysztof Bubik i Radosław Korzeniewski na BMW 316. Nowa dla rundy Szuter Cup formuła Super KJS zgromadziła na starcie dwanaście załóg, spośród których najlepszą okazała się załoga Rafał Bańka i Piotr Okulus. Drudzy na mecie, ze stratą 18,2s, stawili się Kamil Rutkowski z Krzysztofem Nowakowskim. Na trzecim miejscu podium, ze stratą 38,1s, stanęli Marek Szcześniak z Krzysztofem Klimkowskim. Wszystkie trzy załogi poruszały się Subaru Impreza.
Tegoroczna edycja Rajdu Podlaskiego była nie lada wyzwaniem organizacyjnym. Stąd cieszy nas bardzo, że wszystkie odcinki specjalne oraz próby sprawnościowe rozegrane zostały planowo i bez większych opóźnień. Wielka w tym zasługa ponad stu sędziów punktów kontrolnych oraz zabezpieczenia trasy. Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za doskonałą pracę. W tym miejscu chcemy podziękować dla Olsztyńskiego Klubu Rajdowego oraz Automobilklubu Mazurskiego za wsparcie nas w obsłudze rajdu.
Gorące podziękowania chcemy złożyć sponsorom naszych zawodów. Naszemu głównemu sponsorowi, tj. firmie AC S.A, właścicielowi marki STAG instalacje autogaz, producentowi betonu towarowego oraz kostki brukowej Rak-Bud, firmie Agnex – dystrybutorowi przypraw oraz dodatków do żywności, serwisowi samochodów cywilnych i sportowych KitCar Serwis, specjalistom w montażu instalacji LPG i CNG AutoŁukasz. Dziękujemy dystrybutorowi Toyota Auto Park Białystok za trzy auta, które mogły pełnić rolę samochodów funkcyjnych zawodów oraz dla Mobilerent, naszego partnera technicznego, którego niezawodna flota aut dostawczych bezpiecznie i bez awarii przewoziła sprzęty sędziowskie do obsługi zawodów. Bez Państwa pomocy 37. Rajd Podlaski zapewne by się nie odbył.
Nie można zapomnieć o partnerach cyklu Szuter Cup 2018. Dziękujemy producentowi olejów silnikowych i produktów do pielęgnacji samochodów BIZOL POLSKA, za wartościowe nagrody dla zwycięzców i piękne hostessy. Wysoka temperatura i palące słońce gaszone było Primaverą – oficjalną wodą cyklu Szuter Cup 2018. Dziękujemy również dla firmy MSP Mielniczyn, dystrybutorowi sportowych opon MRF.
Mamy nadzieję, że 37. Rajd Podlaski dostarczył Państwu wiele pozytywnych, rajdowych wrażeń, a piękne szutrowe trasy na terenie Gminy Gródek, Michałowo, Juchnowiec Kościelny z Ceremonią mety w centrum Białegostoku, to jego największa wartość. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim załogom, które ukończyły 37. Rajd Podlaski. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy na kolejną rundę Szuter Cup 2018, tj. 42. Rajd Kormoran, który odbędzie się w dniach 23-24 czerwca na trasach wokół Mikołajek.

37. Rajd Podlaski – podsumowanie.